O NÁS

J.J.JAZZMEN

Bio 2Pod vedením Jana Jiruchy (1993 – 2005)
Kapela J.J.Jazzmen vznikla roku 1993. Pod vedením kapelníka Jana Jiruchy (J.J.), který dal kapele i své jméno, vystupovala s programem "Remembrance of Louis Armstrong" mimo domácí scénu na mnoha místech po celém světě: v Německu, Dánsku, USA, Anglii, Francii, Švýcarsku, Itálii, na Mittelmeer Jazz Cruise a podobně. V březnu a v červnu 2000 hostoval s J.J.Jazzmen v Praze a Berlíně bývalý Armstrongův spoluhráč, člen jeho "All Stars", klarinetista Joe Muranyi. V následujícím roce byla kapela J.J.Jazzmen poctěna pozváním přímo do "kolébky" jazzu. V rodišti Louise Armstronga hrála v květnu 2001 na slavném "New Orleans Jazz & Heritage Festivalu".

VIDEO: Jan Jirucha & J.J.Jazzmen a Joe Muranyi (cl), ex Louis Armstrong All Stars youtube small  
VIDEO: J.J.Jazzmen na New Orleans Jazz & Heritage Festivalu  youtube small
 

 

 

Bio 3Pod vedením Miloše Kejře (od 2006)
Po úmrtí kapelníka Jana Jiruchy v prosinci 2005 vystupují J.J.Jazzmen pod vedením bubeníka Miloše Kejře s projektem nazvaným "Contemporary New Orleans Sound". S tímto programem se úspěšně účastnili festivalů nejen v Čechách a na Slovensku (Chivas Jazz Festival Praha, Trnava Jazz Festival, Slánské jazzové dny, Swing Festival Praha, Jazz Goes to Town v Hradci Králové, Hořice Jazz Nights 2012...), ale také v Dánsku (Fredericia a Odense) nebo v Německu a Rakousku (Jazz Fest Burg Lörrach, Erlanger Jazz Band Ball, A Boat Full of Jazz am Rhein, Cotton Club Hamburg, 42.Internationales Dixieland Festival Dresden 2012, Royal Garden Jazz Club Graz, Gamlitz Kultur-Genussreigen...) a ve Švýcarsku na JAZZ ASCONA 2015.

 

bara aboutOd ledna 2018 zahájili J.J.Jazzmen spolupráci se zpěvačkou Barborou Vágnerovou. Barbora je talentovaná šarmantní zpěvačka s příjemným altem a bezchybným jazzovým cítěním. Již po několika prvních vystoupeních jsme zaznamenali příznivý ohlas u publika i pořadatelů. 

Více o Barboře: https://www.barbora-vagnerova.com/         

VIDEO youtube small

 

Poslední významné akce

Velkou inspirací pro J.J.Jazzmen byla v listopadu 2010 série koncertů s jedním z nejlepších součastných neworleanských hudebníků, klarinetistou Evanem Christopherem VIDEO youtube small

V lednu 2011 nahráli J.J.Jazzmen na festivalu Dixieland-Jubilee v německém Ludwigsburgu nové live CD.

V roce 2012 záhájili J.J.Jazzmen spolupráci s Denise Gordon, vynikající anglickou zpěvačkou s karibskými kořeny:
VIDEO 1 youtube small  VIDEO 2 youtube small  VIDEO 3 youtube small

V listopadu 2013 pokračovala naše spolupráce s Denise Gordon další sérií koncertů a nahráním live CD. 
VIDEO youtube small

2013 koncert s Mikem Fultonem z New Orleans VIDEO youtube small

2015 festival JAZZ ASCONA VIDEO youtube small  

2015 koncert s Tomem Mc Dermottem z New Orleans VIDEO youtube smallObsazení a biografie členů J.J.Jazzmen

Bio 4Josef Pospíšil (trombon, zpěv) je absolvent státní konzervatoře, a je mimo jiné člen Bigbandu Felixe Slováčka nebo známého Boom-Bandu a vyhledávaným studiovým hráčem. Vystupoval na různých festivalech a v klubech v Čechách i v Evropě.


Bio 5Jiří Masáček (kornet, křídlovka) je absolvent vojenské konzervatoře v Roudnici nad Labem a je bezesporu nejlepším trumpetistou nové generace českých dixielandových muzikantů. Vystupoval na různých festivalech a v klubech v Čechách i v Evropě a v roce 2015 na French Quarter Festivalu v New Orleans s mezinárodní kapelou „Bernie & the Party Gators“. Také hrál na různých jam sessions s předními neworleánskými hudebníky jako jsou Mike Fulton,Tom Fisher, Charlie Fardela, Aurora Nealand, Steamboat Willie…

Bio 6Zdeněk Kalhous (piano) je zkušený pianista, absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka, kde později také sám vyučoval. Bývalý člen slavného "Jazzsanatoria Luďka Hulana" nebo orchestru činohry Národního divadla vystupoval na různých festivalech a v klubech v Čechách i v Evropě a v roce 2001 také v USA na New Orleans Jazz & Heritage Festival (s J.J.Jazzmen).


Bio 7Jan Greifoner (kontrabas) je jeden z nejžádanějších současných basistů, absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka a vítěz soutěže Junior Jazz 2002 v kategorii nejlepší jazzový sólista do 30 let. Vystupoval na různých festivalech a v klubech v Čechách i v Evropě a v roce 2001 také v USA na New Orleans Jazz & Heritage Festival (s J.J.Jazzmen).


Bio 8Miloš Kejř (bicí)
je zkušený bubeník, absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka, který vystupoval na různých festivalech a v klubech v Čechách i v Evropě a v roce 2001 také v USA na New Orleans Jazz & Heritage Festival (s J.J.Jazzmen). V roce 2008 vystupoval v New Orleans na French Quarter Festivalu s mezinárodním "Old Jazz Union International Bandem" a v roce 2015 s „Bernie & the Party Gators. Během svých osmi návštěv New Orleans hrál na různých jam sessions s předními neworleánskými hudebníky jako jsou Leroy Jones, Evan Christopher, Lars Edegran, Kerry Lewis, Don Vappie, Mitchell Player, Paul Longstreth, Freddie Lonzo, Steamboat Willie a dalšími.

Bio 9Josef "Bažík" Pavelka (trombon, zpěv) zemřel 31. března 2013, byl absolvent státní konzervatoře v Kroměříži, dlouholetý člen Bigbandu Felixe Slováčka a doprovodného orchestru Karla Gotta. V devadesátých letech několikrát reprezentoval Českou republiku v mezinárodním EBU Bigbandu (European Broadcasting Union). Vystupoval na festivalech v celé Evropě a v roce 1985 také v USA na Sacramento Jazz Festival & Jubilee.